ÚVODNÍ STRÁNKA

POKOJE

SPORT NA DOSAH

MĚSTO A AKCE

TIPY NA VÝLET

FOTOGALERIE

KE STAŽENÍ

KONTAKT A MAPA

cz en ger

PENSION FIALKA

REZERVACE
ICO RYCHLÝ KONTAKT
piktogram
POČASÍ
ANKETA
Jaký tip na výlet v okolí z naší nabídky se Vám líbí nejvíce?
Lipenské jezero
 
  20 %
Rozhledna Kleť s hvězdárnou
 
  21 %
Klášter Zlatá Koruna
 
  9 %
Klášter Vyšší Brod
 
  13 %
Hrad Rožmberk
 
  21 %
Hrad Hluboká
 
  16 %


KATEGORIE / CATEGORY TIPY NA VÝLET

TISK / PRINT   ODESLAT / SEND
DATUM / DATE 25.02.2013 ZHLÉDNUTÍ / VIEW Článek zobrazen: 11586x

Tipy na výlet

Českokrumlovsko nabízí mnoho možností nezapomenutelných výletů za přírodními či historickými památkami.

 

Lipenská přehradaLipenské jezero
vzdálenost 20 km do Černé v Pošumaví. Ideální místo pro prožití aktivního času, naleznete zde ideální podmínky pro provozování vodních sportů, rybaření, lanové centrum, bobovou dráhu, aquapark, ski areál, množství cyklostezek či okružní plavbu po jezeře.  Z památek uvádíme  Vítkův Hrádek, Čertovu stěnu s legendárními Čertovo proudy či lipenskou přehradu. Lipenské jezero je také bránou do nádherné Šumavské přírody.

Vysílač kleť a rozhlednaRozhledna Kleť s hvězdárnou
vzdálenost  7 km autem k lanovce nebo pěšky 8 km a zpět je možno na půjčených koloběžkách. Kleť (1 083 m) a její okolí láká turisty jako magnet po celý rok, hlavně kvůli nádhernému panoramatickému rozhledu. Kromě Novohradských hor, Šumavy, Středočeské pahorkatiny, Brd, okraje Českomoravské vrchoviny, Třeboňské a Českobudějovické pánve můžete při dobrém počasí spatřit v dálce i alpské vrcholy Dachstein či Grossglockner. Od chaty sejdete pár desítek metrů a jste u brány hvězdárny. Nejvýše položená observatoř v Česku, která byla postavena v roce 1957, je zároveň jedním z osmi zastavení na 5 km dlouhé kleťské naučné stezce.

Klášter Zlatá KorunaKlášter Zlatá Koruna
vzdálenost 7 km, zakládací listinou Přemysla Otakara II. ze září roku 1263 byl zde zřízen cisterciácký klášter Sancta Corona. Své jméno získal podle relikvie trnu z Kristovy koruny, kterou obdržel Přemysl Otakar II. od Ludvíka IX. Svatého a daroval ji nově založenému klášteru. Dnes je v areálu kláštera expozice, připomínající život a působení řádových bratrů na území Jižních Čech. Prohlídková trasa zavádí návštěvníky do prostorů klausury, kde mniši žili v hlubokém odloučení od světa.

Klášter Vyšší BrodKlášter Vyšší Brod
vzdálenost 29 km, cisterciácké opatství ve Vyšším Brodě patří mezi nejkrásnější a nejautentičtěji dochované kláštery v českých zemích. Bylo založeno Vokem z Rožmberka v červnu roku 1259 jako rodový duchovní ústav sloužící k nepřetržitým modlitbám za spásu duší příslušníků zakladatelského rodu Rožmberků a zároveň pohřebiště pro příslušníky tohoto tehdy nejmocnějšího českého panského rodu. Posledním pochovaným v Rožmberské kryptě Kostela Nanebevzetí Panny Marie byl roku 1611 v Třeboni zesnulý Petr Vok z Rožmberka, jehož rakev je zachována do dnešních časů v bezvadném stavu. Cisterciánský řád se do Vyšebrodského kláštera vrátil po roce 1989, klášter se zpřístupnil veřejnosti a byl postupně restaurován.

Hrad RožmberkHrad Rožmberk
vzdálenost 26 km, hrad pocházející z poloviny 13. století patří mezi nejstarší hrady Vítkovců, předchůdců jednoho z nejvýznamnějších českých šlechtických rodů - Rožmberků. Jedná se o komplex původně dvou rožmberských hradů tvz. Dolní hrad a Horní hrad, z něhož se zachovala pouze kamenná hláska zvaná Jakobínka. Horní část byla později upravena na letní šlechtické sídlo. Rovněž Dolní hrad prošel několika přestavbami, z nichž nejvýznamněji ovlivnila podobu hradu renesance a konečně styl anglické novogotiky. V 19. století byla tato část posledními majiteli – rodem Buquoyů přeměněna v romantické muzeum přístupné veřejnosti. V rožmberské síni je portrét Bílé paní Perchty z Rožmberka, která se zde podle pověsti zjevuje.  Večerní kostýmované prohlídky odehrávající se v prostorách hradu v průběhu letních měsíců se již staly tradicí.

Hluboká nad VltavouHrad Hluboká a Jihočeská galerie Mikoláše Alše
vzdálenost 34 km, zámek Hluboká se svým souborem staveb a citlivě komponovanou krajinou řadí mezi nejvýznamnější zámecké areály období romantismu v rámci střední Evropy. Hluboká vstoupila do dějin roku 1285, kdy na panství vládl Vítek, bratr Záviše z Falkenštejna. Po obvinění Záviše z velezrady odmítl Vítek vydat Hlubokou do královských rukou, a tak byl roku 1290 Záviš před Hlubokou popraven. Mezi další majitele panství patřili Vilém z Pernštejna, Jáchym z Hradce, rod Schwarzenbergů. Schwarzenbergové hlubocký zámek dvakrát stavebně upravili, nejprve počátkem 18. století v barokním stylu, později provedli rozsáhlou rekonstrukci zámku v romantickém stylu nové gotiky v letech 1840 – 1871 včetně úpravy parku a okolní krajiny. Byl přestavěn pod vlivem cest tehdejšího majitele, knížete Jana Adolfa II. Schwarzenberga. Hlavní předlohou projektu byl královský zámek Windsor. Zámek nabízí pro své návštěvníky též zimní prohlídkové trasy. Hned vedle zámku je stojí Jihočeská galerie Mikoláše Alše. Ve svých sbírkách soustřeďuje především rozsáhlou a proslulou kolekci gotického umění z jižních Čech a Šumavy. Ta je doplněna díly českého a evropského umění16. - 19. století, mezi nimiž je i pozoruhodný soubor nizozemské malby.

Dívčí kámenZřícenina hradu Dívčí Kámen
vzdálenost 10 km, zřícenina hradu ztělesňuje harmonii historie a přírody. Monumentální romantickou zříceninu hradu najdete na vysoké skále v překrásné přírodě nad soutokem Křemžského potoka a řeky Vltavy mezi městy České Budějovice a Český Krumlov. Místo umocňuje těsná blízkost keltského oppida, které se významem a velikostí řadí k evropským unikátům. Hrad byl založen rodem Rožmberků v r. 1349 a týmž rodem opuštěn r. 1506. Po 500 letech od opuštění rodem svých zakladatelů přešel do vlastnictví obce Křemže. V prostorách hradu jsou pořádány koncerty, historická, šermířská a divadelní vystoupení, středověké trhy, přednášky a výstavy.

ZOO OhradaZoo Ohrada s Loveckým zámkem
vzdálenost 32 km,  zoologická zahrada Ohrada byla poprvé otevřena pro veřejnost 1.května 1939. Vznikla jako součást loveckého muzea v zámku Ohrada rozhodnutím tehdejšího majitele hlubockého panství Dr. Adolfa Schwarzenberga. Dnes chovají okolo 256 druhů zvířat ve více než 2 000 exemplářích. V souladu s tradicí se i nadále zaměřují na chov našich druhů s rozšířením na zvířata Evropy a mírného pásu Asie. Nechybí však ani expozice představující faunu a flóru Austrálie, Ameriky a Afriky. V posledních letech věnuje zoo zvláštní pozornost zejména ohroženým druhům české a evropské fauny. Lovecký zámek Ohrada byl postaven v letech 1708 - 1713 v barokním slohu pro knížete A. F. Schwarzenberga. Měl sloužit k pořádání honů a honosných loveckých slavností. Lovecké muzeum na Ohradě vzniklo již v roce 1842, kdy tam byly soustředěny rozsáhlé sbírky loveckých trofejí a vycpanin a patří mezi naše nejstarší muzea vůbec. Muzeum je situováno na břehu Munického rybníka a v těsném sousedství zoologické zahrady.

FOTOGALERIE FOTOGALERIEPokoje a ceník

Veškeré pokoje jsou s vlastním WC, koupelnou se sprchovým koutem, SAT ...

Město a akce

Český Krumlov leží v esovitě zakřivených meandrech řeky Vltavy na ...

Tipy na výlet

Českokrumlovsko nabízí mnoho možností nezapomenutelných výletů


ALBONET.cz & SESSION Jakékoliv kopírování a šíření obsahu serveru Pension Fialka bez písemného souhlasu provozovatele je zakázáno
© 2010  
TUZE projekt info služba český krumlov